Készülék chassis forgató

A készülék chassis-k tisztításánál, javításánál sok gondot okozott számomra, hogy stabilan meg tudjam akár a fején is állítani. Ilyen esetekben különböző tárgyakra helyeztem és többé kevésbe elég stabilan sikerült bizonyos pozícióban tartani a készülék chassis-t. Azonban ez nem minden esetben sikerült és bizony tisztítás, forrasztás, mérés közben a legváratlanabb pillanatban a készülék váza megmozdult. Ez bizony elég veszélyes, hiszen ilyenkor az alkatrészek, (csövek, skála, stb..) sérülhet, eltörhet. Arról nem is beszélve, hogy még balesetveszélyes is, ha a feszültség alatt lévő chassis után nyúlunk. Ilyen esetben nem biztos, hogy a legalkalmasabb helyre nyúlunk. 2010-ben néhányan jártunk Bologna-ban, majd ezt követően a Kóger Laciékkal hazafelé betértünk Szlovéniában egy gyűjtő társunkhoz, ahol megcsodáltuk a lakásán berendezett igényes gyűjteményét. Ott láttam egy furcsa szerkezetet, amit meg is mutatott, de akkor nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget neki, egészen addig, amíg Siemens 344-s készülékem javítása közben meg nem billent. Ekkor tört le rőla a hullámváltó kapcsoló bakelit karja. Ilyen kart bizony nem lehet találni. Jöhetett a ragasztgatás, de a felülete kicsiny volt, a ragasztó nem akarta fogni. Nem részletezem a gondokat, ezt mindenki el tudja képzelni. Ekkor határoztam el, hogy amit láttam, azt megcsináltatom egy lakatossal. Adtam neki rajzot és a szlovéniai gyűjtőtársnál készített fénykép sarkában látható szerkezetet is megmutattam neki. Elmagyaráztam, hogy mi is a lényege. Nagyon szépen, igényesen megcsinálta, egyből kettőt is, mert így lényegesen olcsóbb volt.

A januári nosztalgia börzére vittem magammal, ahol nagyon sokan megnézték és több nagyon hasznos tanáccsal elláttak.

Ha lesz rá igény gyűjtőtársaim részéről, akkor a következő forgatót már ezeknek az észrevételeknek a figyelembevételével fogjuk elkészíteni. Azonban a mostani állapotában is nagyon jól használható. A forgatót úgy igyekeztem megtervezni, hogy arra szinte minden készülék chassis fölfogatható legyen.' Amikor a méretek meghatározása történt egy elég nagy chassis volt az asztalomon, egy Siemens 443 -s. Nos ez a készülék is kényelmesen elfér rajta és biztonságosan lehet szinte minden pozícióba forgatni és azon dolgozni, takarítani. Ajánlom mindenkinek, aki szeret kényelmesen és biztonságban dolgozni.



Perneky Sándor
pemeky@oregradiok.hu
www.radiomuzeum.hu


RMK Nosztalgia Rádió Egyesület lapja - Megjelenik kéthavonta, ingyenesen az Egyesület tagjai részére
Főszerkesztő: Kóger László, Szerkesztés: Biliczky István, Kiadás: Szécsényi Lajos
RMK Nosztalgia Rádió Egyesület székhelye: 1800Bp., Bródy S. u. 5-7. Elnök: Kóger László tel.: (06-30) 378-6633 kogerradio@citromail.hu

Dokumentumok :: Nosztalgia Rádió Hírújság
2012.11.22